Cesta hrdiny

 

dobrodružství nás baví

 

 

Renáta Trčková

Jsem koučka, lektorka a terapeutka. Pracuji jako konzultantka ve firemním sektoru, lektoruji měkké dovednosti ve firmách a dělám kurzy osobnostního rozvoje. S Prázdninovou školou to táhnu už dvacet let:-). Žiju s rodinou na chmelovém statku na Kokořínsku, což je velký příběh mého života. Původně jsem magistrou farmacie, mám výcvik SUR, koučovací výcvik a prošla jsem si mnoha dalšími programy jako byla The Hero´s Journey u Breta Stephensona. V mé práci i kurzech mě zajímá změna, která vychází z potřeb lidí, se kterými pracuji. Na kurz se těším, protože mám ráda tuhle práci, protože mě baví proces přípravy kurzu v týmu tvořivých lidí, miluji výzvy a kurz je pro mě samotnou, takovým malým dobrodružstvím na mé Cestě.

 

Lukáš Šilc

Profesionální člen, zároveň člen týmu připravujícího kurz Cesta hrdiny.
Bývalý výkonný ředitel a člen Prázdninové školy Lipnice z. s., člen předsednictva Agarta z. s., člen Palaestra box club a sdružení Atmosféra. Dále jeden ze tří stálých členů legendárních Tros Negros, člen klubu přátel významných autíček, šéf členů polské sekce Mustache club Cafe Sladkovský, zakládající člen výtvarné skupiny Jakoby a hnutí Ortodoxní ultrastřed.

 

Šárka Křepelková

Vystudovala jsem Ekotoxikologii a Environmentální studia a v jejich návaznosti stále hledám nejvhodnější způsoby jak přírodu a vztah k ní více přibližovat k dalším lidem, třeba skrze kontakt dětí s přírodou, výzkumnou činnost či lektorování. Stejně jako je pestrý můj diář, je pestrá i paleta věcí, kterým věnuju svůj čas. Lektoruju, tančím, tvořím, vymýšlím kurzy a programy, toulám se krajinou, stojím na vlastních nohách a neustále se učím. V PŠL se realizuju od roku 2010 a zároveň funguju v několika dalších vzdělávacích a volnočasových organizacích.
Rozumět světu kolem sebe pro mě čím dál tím více znamená nejdříve rozumět sama sobě. Mojí Cestou hrdiny je věci opravdu dělat, ne jen o nich dokola přemýšlet a snít.

 

Šimon Grimmich

Vystudoval jsem religionistiku a filosofii. Živím se jako překladatel filosofických textů a poesie. Věnuji se meditaci a někdy ji učím. Na kurzech PŠL mi dělá radost připravovat programy, které pracují s pohybem a tancem, tvorbou, uměleckým dílem nebo právě s meditací, programy zaměřené na plné prožívání přítomného okamžiku. Zdá se mi, že právě v přítomném okamžiku lze nejlépe poznávat to, kým doopravdy jsme a jakou cestou se chceme v životě vydat.
V poslední době mě hlavně zajímá, jak pracovat s náročnými emocemi, jako je např. strach nebo nejistota. Hodně inspirativní mi v tomto směru přijde Pema Chödrön a její kniha The Places That Scare You (v češtině je k dispozici jako Místa, která vás děsí), v níž vybízí právě k návštěvě těchto míst. A co jiného je Cesta hrdiny než procházením míst, která nás mohou děsit?

 

Anežka Všianská

Občasná malířka lišek, milovnice pruhovaného oblečení, která letos objevila krásu napnutých plachet na moři. Pracuji s dětmi v základní škole Livingston. Vystudovala jsem sociální pedagogiku a pedagogiku volného času. Absolvovala jsem výcvik arteterapie a artefiletiky. V PŠL jsem od roku 2013 a na kurzech se snažím pracovat s výtvarnými prostředky a pohybem, nebo obojí propojovat. Původem skautka, která roky vedla oddíl vodních skautek.

 

Roman Bohovic

Väčšinu života som študoval a našťastie sa zároveň veľa naučil. Venujem sa vede, ale ešte viac vedeniu ľudí a pracovných týmov ako lektor rozvojových akcií pre firmy. Založil som a pôsobím v občianskom združení Preles a Klube gentlemanov Mateja Korvína. Som rekreačný horolezec, baví ma krajina, ľudia, funkčný dizajn a architektúra.
V živote som sa vydal na mnoho ciest a vrátil sa z krajín ďaleko aj vysoko. Teším sa a tuším, že mnoho z tých najzaujímavejších ciest je ešte len predomnou a smerujú viac dovnútra než do diaľok. Mám rád výzvy a zároveň im rád vzdorujem.

 

 Lucia AicuL Ondrejkovič Obenau

Živí i baví má rozvoj ľudí, stretávanie,zdieľanie, práca , spoločná tvorba, takto sa sama rozvíjam, a to ma napĺňa. S prázdninovkou už vyše dvadsať rokov,  tancujem tanec na vlnách rôznych tém rozvoja. Okrem toho  s rôznymi ďalšími organizáciami, ako Orbis Institute, Nextéria, alebo Komenského inštitút .
Profesionálne, koučka, lektorka, konzultantka a  facilitátorka,  pôvodne vyštudovaná bábkoherečka, vytváram programy rozvoja rôznych mäkkých zručností. Doma, manželka a matka, stále na ceste objavovania sveta i seba samej.  Výcviky facilitácie a podpornej interakcie, rodinných a systemických konštelácií, koučingu,či  najrôznejšie workshopy improvizovaného tanca, muziko či arteterapie, ma utvrdzujú v tom, že mojimi hlavnými zdrojmi sú cesty, príroda kruhy a dobrodružstvo, či už na cestách svetom, alebo v tichu jógy či meditácie.
spoločný menovateľ CESTA takže prijať výzvu CESTY HRDINY prosto patrí do životného itineráru:)

 

Jakub Štingl

Byť teprve v prvním ročníku na medicíně, již nyní se zvu“věčným studentem”, jelikož studie jsou cestou, na níž se s velkým nadšením vydávám, a věřím, že z ní jen tak nesejdu. Spíše než mezi umělecké, řadím se (zatím) mezi duše ryze zvídavé s občasným náznakem nenasytitelné potřeby dešifrovat jevy z okolního světa. Také si v rámci této potřeby rád povídám s přáteli o zcela obyčejných věcech.
Vedle odhalování tajů týkajících se fyziologie lidského těla a hlavně mozku se zajímám o psychologii, což má shodou náhod přibližně stejné trvání jako mé fungování v Prázdninové škole, tj. trochu více než půl roku. Cesta Hrdiny je první kurz, kterého se účastním jakožto součást přípravného týmu, pročež bych řekl, že má cesta hrdiny je pro tento rok již jasně vymezená.

Najdi odvahu, vykroč do neznáma a vrať se proměněný zpět.

věk: 18 - 26+