Džumandži

O středisku

 

Chata Doubravka je středisko na kraji Železných hor.  Stojí téměř na samotě na kraji lesa, na hranici přírodní rezervace Údolí Doubravy, 4 km od Chotěboře. Říčka je to malá, v posledních letech má vody po různu, ale přesto je v některých místech živá a divoká. Zajímavým místem je soutěska, jinde tvoří malebná zákoutí a klidné zátočinky. V údolí řeky se nachází naučná stezka, která vede soutěskou až ke skalnaté stěně zvané Sokolohrad. Kolem střediska je zkrátka co objevovat. V jeho těsném okolí je hřiště s loukou, kde je místo na program i různé dovádění.

Foto: Archiv PŠL

Samotný objekt je po moderní rekonstrukci. Středisko bylo koncipováno jako outdoorové centrum, takže je velmi příjemné tam organizovat programy a kurzy. Má velkou společenskou místnost, spoustu světla uvnitř, útulnou podkrovní místnost v patře. Pokojíky jsou většinou členěné, spaní je nahoře a dole. Do horního minipatra se jde po schůdkách a celé je to trochu jako na lodi – kolem jsou sítě, trochu pro atmosféru, trochu pro užitek, aby nic nepadalo dolů. Sociální zařízení jsou společná. Během akcí na Doubravce je možné spát v pokojích, ale také všude možně, kde to program umožní. Před hlavní místností venku je prostorná terasa, kde lze v létě posedět, vychutnat si kafíčko a pohodu mimo dům. V dešti je skvělým místem na vyřádění a program jakéhokoliv druhu hlavní sál, jídelna i ostatní prostory Doubravky.

O dům i kuchyni se stará milá paní správcová, která si vás získá nejen srdcem na dlani, ale také výbornými jídly. Je schopná vyjít vstříc i zvláštním požadavkům na stravu. Vedle kuchyně je malý „mlsník“, kde lze zakoupit něco malého sladkého, vytáhnout limču z lednice, uvařit kávu či čaj.

Na Doubravce je prostě dobře :-)

Kurz pro rodiče s dítětem ve věku 8-11 let