Memento

 

Čekej program různorodý, dost našlapaný a náročný.

A to psychicky i fyzicky, venku i vevnitř, s lidmi i sám se sebou. Zároveň čekej zábavu, tvoření, a určitě se budeme i smát a blbnout. Budeš mít dost prostoru se najíst, vyspat a trochu si odpočinout.

Zažít můžeš: běhání do padnutí, chvíle tichého spočinutí pod hvězdami, společné tvoření uprostřed louky, tanec, otázky na tělo, které kolem tebe jen neprojdou, lezení do stromů, plavání v lomu, setkání se zajímavými hosty, nová zjištění sám o sobě nebo momenty blízkosti s lidmi, kteří pro tebe před týdnem byli ještě cizinci.

 

Cena kurzu je na tobě.

Dej tolik, kolik si troufáš. Za to dostaneš jedenáct dní kurzu zahrnujících ubytování, kompletní stravu (včetně možnosti vegetariánské či jinak specifické), vyšperkovaný program se zkušenými a nadšenými instruktory, kteří jej připravují zcela dobrovolnicky a spoustu překvapení. Pouze dopravu tam a zpět si hradíš zvlášť.

 

Věř, že se na kurzu potkáš s postelí i teplou vodou ve sprše.

Ale budou i dny, kdy se ti o nich bude jen zdát někde pod hvězdami.

 

Dopřej si komfort přijet na kurz vlakem, autobusem nebo stopem.

Začni dovolenou o kousek dřív a starosti a civilizaci nech doma. Auto s sebou neber, je velkou organizační komplikací, kurz obvykle začíná a končí na různých místech.

 

Věnuj pozornost otázkám, které ti pošleme po tvém přihlášení.

Bohužel není možné, aby na kurz jeli všichni zájemci. Proto se budeme podle tvých odpovědí rozhodovat při sestavování účastnické skupiny a následně ti dáme vědět, zda jsi byl vybrán. Více informací o výběru účastníků nalezneš zde.

 

Kontaktuj nás, pokud máš zdravotní problém,

o kterém si myslíš, že by tě mohl na kurzu omezit. Probereme to s tebou a rádi zodpovíme tvé otázky. Na kurzu bude zdravotník a všichni instruktoři mají absolvovaný kurz první pomoci. Kurz není vhodný pro lidi v akutní krizi či se závažnou psychiatrickou diagnózou, nenabízí léčbu ani psychoterapii, pouze seberozvoj.

 

Neboj se, že to nezvládneš.

Zvládneš. Ale určitě si i hrábneš. Každá aktivita je ovšem dobrovolná a účast či neúčast je vždy závislá na tvém rozhodnutí. Zároveň platí, že čím víc do programu dáš, tím víc z něj získáš.

 

Nechej se od nás překvapit.

Detaily ohledně přesného programu a místa kurzu ti v tuto chvíli neprozradíme. Práce s momentem překvapení je jedním z klíčových principů, který na kurzech rádi využíváme, a který dělá tvé zážitky silnější a autentičtější. Pokud i tak potřebuješ vědět něco konkrétního, ozvi se nám. Kam a kdy přesně máš přijet a co s sebou budeš potřebovat se dozvíš včas před začátkem kurzu.

 

Ale nenechej se zastrašit

tím, že přesně nevíš, jak to bude probíhat. Pracujeme s metodou zážitkové pedagogiky. A zážitek se těžko představuje, dokud jej neprožiješ. Prostě do toho pojď, jestli si troufáš.

Memento. Kurz o životě, času, který ti v něm zbývá, a radosti z něj.

věk: 23+