Vlastní cestou

Kurz nemá termín k přihlášení

Andrea

​​
Vstoupila jsem do Prázdninovky kurzem Vlastní cestou 2011, další roky jsem byla v týmech Artefaktu a Triba. Nějakou dobu jsem pracovala v komerční sestře prázdninovky – v České cestě. V současné době se věnuji především vlastní kavárně a sdílené kanceláři Pracovna v Praze na Žižkově a ve volném čase kurzům a dalším projektům (např. Pracovně v parku).​​ 

Martin

​​ ​​
Má cesta k tomu, kdo jsem, je poněkud dlouhá a klikatá. Zajímá mě spousta věcí, proto jsem si v dobách studia prošel obory technickými i humanitními. Ve výsledku jsem vystudoval Sociální pedagogiku a volný čas se specializací dramatická výchova. Potkat mě můžete na některém z kurzů České Cesty, v Lanovém centru PROUD v Brně nebo také v kanceláři sdružení Ruchadlo. Život mi zabírá tolik času, že už jej moc nezbývá pro takové ty běžné věci, jako spánek či jídlo. Často tak testuji hranice svých možností a málo kdy naslouchám svému fyzickému „já“. Pohyb tělo unavuje i nabíjí, baví i nebaví... Kdy je to tak a kdy naopak, to je pro mě letošní Vlastní cesta.
 

Anežka

​​
​​Studovala jsem pedagogiku volného času v Liberci a nyní studuji sociální pedagogiku na UK v Praze. Na kurzu Vlastní cestou mě zajímá především hledání cesty k sobě samé skrze celistvé vnímání těla. Ve volném čase se starám o chod skautského oddílu. Ráda popíjím dobrou kávu, baví mě sekat dřevo a řezat s motorovkou.

Šimon

​​ ​​
Dokončuji studium filosofie. Píšu diplomní práci o pozornosti. Živím se jako překladatel. Rád píšu. Napsal jsem pár článků (nejen) o zážitkové pedagogice do Gymnasionu. Vyšla mi sbírka básnických textů Zámlčí. Jak se hledá „vlastní cesta“, kam by měla směřovat a na základě čeho se na cestě rozhodovat? To jsou otázky, které se mi zdají zásadní. Úkol, před kterým stojí letošní ročník kurzu Vlastní cestou vnímám především v tom, jak při odpovídání na ně nezůstat pouze u představ, myšlenek a názorů, ale odpovědi hledat spíše skrze prožívání a pociťování, v srdci, k čemuž zážitková pedagogika nabízí ideální nástroje.

Markét

​​ ​​
Jsem sociální antropoložka se zájmem o hranice lidství v nových biotechnologiích. U toho pracuju v rockovém klubu a občas pařím do padnutí. Do Prázdninovky jsem vkročila s kurzem Vlastní cestou 2011, který jsem další rok spoluorganizovala. Teď po delší odmlce a pár životních zkušenostech se na ní znovu vydávám a těším se. Láká mě téma těla v každodennosti. Já s tím svým jsme v neustálém dialogu hledání kompromisů a společné cesty. Někdy se ignorujeme a jindy jsme zas plně pospolu. A o tomhle dialogu, o tom je pro mě letošní Vlastní cesta.

Matyáš

​​
​​Studuji gymnázium v Praze. Kromě toho se věnuji výtvarnu, hudbě a pohybu, v současné době především tanci. Spoluorganizuji přednáškové akce pro studenty středních škol. Na letošním kurzu Vlastní cestou se těším na to, že se více zaměříme na sebe a na své tělo.

Zdenka

​​ ​​
Můj první kontakt s Prázdninovkou byl na kurzu Život je gotický pes. Tam jsem zjistila, kam může vést takové jedno zimní putování a jak od jistého bodu není návratu. Byla jsem na chvíli pryč ze školy, ale teď jsem opět zpět na studiích přírodních věd. Mezitím jsem propadla avokádům, vlnám a kráse jižních moří a taky zjistila, že venku mi je lépe než vevnitř. Vážím si lidí, kteří jsou ochotni obětovat svoje pohodlí a svou nudu a vykročit. Mám v životě různá období, kdy si něco myslím, nemyslím, dělám, nedělám...a teď mám období, kdy vidím cestu jednoduše a snažím se udržet ve své pozornosti má malá pravidla pohybu:  dýchej; těš se; usměj se; krok za krokem. No a málem bych zapomněla na svou občasnou dětinskou radost ze slovních hříček. Teď už o mně víš skoro všechno, už zbývá jen se potkat.

 

Hledání opravdovosti skrze tělo a pohyb

věk: 18+