Equilibrium

Kurz nemá termín k přihlášení

Míša

V Prázdninovce jsem 7 let a za tu dobu jsem připravovala několik krásných letních kurzů jako například Vítr ve vlasech, Vlastní cestou, dva ročníky Tramtárie, nebo kurz pro páry A išli spolu ďalej. Letos jsem se pustila do šéfování Equilibria a chci udělat kurz, který bude mít sílu. Ve svém běžném životě jsem koordinátorkou služeb pro pěstouny v neziskovce Děti patří domů, kterou jsem před několika lety založila.

Když náhodou nepracuji, tak cvičím akrojógu, která mi dává možnost cítit své tělo i hledat balanc mezi náročnou prací a bytím „jen tak“. Hodně času taky věnuji své Vyhlídce, malé chatě v Brně na kopci pod lesem, kde bez vody avšak s plápolajím ohněm v krbu žiju a hledám svou cestu mezi extrémy.

 

Jirka

S Prázdninovkou jsem se potkal před sedmi lety, učarovala mi a ještě stále mě neomrzela. Mám za sebou přípravu kurzů Zrcadlo, Hraničář a dvou ročníků Vlastní Cesty. A mimo to ještě dva ročníky outdoorového závodu In Time pod Instruktory Brno. Letos jsem se po dvouleté pauze rozhodl opět organizovat kurz a chtěl bych, aby byl náročný a nešel jen po povrchu.

Mimo tenhle "organizátorský" svět miluju cestování, hory, thajské jídlo, pohyb a spánek. Velkou část loňského roku jsem strávil na cestách a trochu mi to teď chybí. Rád čtu a ještě raději se směju. Snažím se mít život pestrý a vyvážený, ale ne vždycky se to daří. V práci se snažím donutit počítače, aby dělaly to co já chci a dost mě to baví.

 

Ludérka

Jmenuju se Lenka. Pro většinu lidí jsem Ludérka.

Dveře do Prázdninovky mi otevřel kurz Tramtárie 2008, moje srdeční záležitost. Na kurzech se aktivně podílím od roku 2011 – byly to tři ročníky kurzu Vlastní cestou (2011, 2012, 2013), RozeSnění (2013), RozOhnění (2014) a Okamžik (2014, 2015).

Pracuju jako klíčák v organizaci Děti patří domů, která se snaží napomáhat snižování počtu dětí v ústavní péči. Jsem tedy pravou rukou pro pěstouny i jejich děti. A také jsem neustále v pohybu a terénu. Proto je pro mě téma rovnováhy aktuální. Hledat rovnováhu mezi pracovním a osobním časem. Mírou pomoci a podpory. Rovnováhu mezi tím, co chci a nechci. Nepohybuju se v extrémech, spíš chodím kolem svého středu a snažím se najít bod, ve kterém najdu pomyslný klid, a ze kterého mohu vyjít zase ven.

Baví mě pozorovat a zachycovat svět a prožitky ve slovech, v básních, barvách. Ráda tvořím…ať už je to kurz, kresba, divadlo, tanec…

 

Richie

Působím jako hlavní lektor programů primární prevence, vedle toho pracuji jako projektový manažer v EDUinu a studuji psychologii a sociologii. Zajímá mě dynamika a rozvoj skupiny, vzdělávání učitelů, možnosti rozvoje školského systému, vzdělávací politika, přechodové rituály teenagerů i metodika zážitkové pedagogiky. V Prázdninovce jsem dělal v roce 2014 kurzy Na hraně a Tribo.

Baví mě lidská tvorba, zpěv, ohlušující hluk samozřejmosti krásných maličkosti, které svou vůní zkrášlují každodenní život a hluboké gesto padajícího listu v bukovém lese. Mám rád hory, jednoduchost a usměvavé, otevřené lidi. Equilibrium je pro mě prostor mezi dvěma silami, který se koncentruje do jednoho bodu těžiště...Tělo a duch. Detail a nadhled. Nezisk a business. Vypětí, stres!…a pak klid...Momenty, kdy duní náš svět.

 

Simi

Možná překvapí, že profesí jsem právník. Vedu Ústav dovednostních studií na Právnické fakultě v Brně, protože jsem přesvědčena, že dovednosti jsou ve vzdělávání stejně podstatné jako znalosti. Tvrdé právnické zkušenosti sbírám jako asistentka soudkyně na Nejvyšším soudě. Působím jako lektorka divadelní improvizace v improvizačním divadle Bafni a pro Umění v práci. Jsem členkou Správní rady PŠL. V Prázdninovce jsem už čtyřikrát připravovala mezigenerační setkání žen Mokoša, zimní metodický expedičně pobytový kurz pro mezinárodní účastnickou skupinu Wintertouch, v roce 2013 kurz Vlastní cestou a v roce 2014 jsem si odšéfovala kurz Na hraně.

Miluji divadlo a improvizaci. Tomu věnuji prakticky veškerý svůj volný čas. Jsem hrdou členkou brněnského improvizačního divadla Bafni. V současné době hraji v Divadle Járy Pokojského společně s Robertem v Přeletu nad Kukaččím hnízdem. A spolupracuji s divadlem KočéBR. A ráda zpívám a nezřízeně tancuji. Potřebuji, aby věci, které dělám, měly smysl.

 

Ríša

Jsem tu já a můj sen a křížem krážem putujem. Rád přemýšlím nad prostory, konstrukcemi, vším co se točí kolem architektury. Studuji, ale mám to štěstí, že se moje návrhy, které nám studentům často končí jenom na papíře, opravdu staví. Ve volné chvíli jezdím po lesích na kole, běhám po horách, někdy skoro bos jindy v pohorkách, v teple i mrazu, hlavně daleko od ruchu měst a davů.

Se zážitkovou pedagogikou, jsem se seznámil skrze Prázdninovku, se kterou jsem se vydal jako účastník na dva kurzy. V roce 2011 na Vlastní cestu a minulý rok na Rozohnění. Na tomto kurzu budu poprvé v nové roli.

 

Veru

Do Prázdninovky jsem přišla v době, kdy jsem končila střední školu a měla velkou touhu být nablízku lidem tak nějak doopravdy, poslouchat jejich příběhy, ovlivnit je a nechat se jimi ovlivnit. Rozhodla jsem se vystudovat psychologii (i když bych raději studovala na čarodějku). Poměrně rychle jsem si ale všimla, že to, co mi umožňuje opravdu svou touhu naplňovat a rozvíjet se, není teorie ve škole, ale právě PŠL. Z kurzů, které jsem připravovala, na mne největší stopy zanechalo zimní Zafúkané a mezigenerační setkání žen Mokoša.

Spoustu svého času momentálně věnuju diplomce, jinak ale ráda tancuju, zejména kontaktní improvizaci, a v budoucnu bych se chtěla zabývat propojením psychiky a těla v rozvoji lidí (ideálně někde na břehu oceánu s divokou hladinou a sluncem na dosah). Mou čerstvou vášní je akrojóga či párová akrobacie, která krásně rezonuje s tématem kurzu Equilibrium.

 

Robert

Nikdy jsem moc nechodil do lesa, nemám rád běh, nic nevím o zážitkové pedagogice a nikdy jsem nedělal kurz v Prázdninovce. Na přírodovědecké fakultě učím studenty sociální geografii, zkoumám souvislost prostoru s časem, hraju divadlo s vozíčkáři a snažím se propojit zdánlivě nepropojitelné. Miluju Ústí nad Orlicí a Brno, věřím v pomalá řešení zespodu a bojuju za oživení mrtvého prostoru bývalé textilky.

 

Ustojíš to?

věk: 20+