Okamžik

Kurz nemá termín k přihlášení

Jsme hledači. Hledači jiného způsobu prožívání než se nám dostává nebo jež si sami na základě svých zažitých vzorců vytváříme.
Být tady a teď, plně a se svou pozorností.

 


Lenka Ludérka Ondráčková

Lenka Ludérka Ondráčková Se zážitkovou pedagogikou se potkávám od roku 2003 a dveře do Prázdninovky mi otevřela Tramtárie 2008. Tramtárie mi přinesla několik zásadních okamžiků a moje cesta se na další roky spojila s Prázdninovkou. Tři roky jsem šla Vlastní cestou, Rozesnívala se a teď nastal čas, se na Okamžik zastavit. Pracuji s lidmi s duševním onemocněním a také s pěstounskými rodinami.

Okamžik s malým o na začátku je pro mě chvíle, kdy se zastaví čas. Kdy luskneš prstem a řekneš si „jo! To je ono!". Kdy najednou jsem. Kdy vnímám celou svou bytostí. Okamžik, který mě dokáže hluboce dojmout, inspirovat. Krása. Pocit, že jsem šťastná. Poetika všedního dne. Maličkosti. Je jich málo, ale chodí ke mně čím dál častěji. Okamžik s velkým O je pro mě prostor letní svobody, kdy takové okamžiky přichází sami od sebe. Prostor pro zastavení a setkání se sebou a ostatními. Inspirace. Radost.


Jiří Gábin Macek

Jiří Gábin Macek K zážitkové pedagogice jsem se dostal na střední škole. V průběhu let jsem pomáhal vytvářet a uskutečňovat tématické adaptační kurzy pro studenty prvních ročníků středních škol. Navázal jsem na to prací v Lanovém centru PROUD Brno, která mi přinesla mnoho barevných zkušeností a jedinečných zážitků. V roce 2011 jsem měl tu čest podílet se na zážitkovém kurzu Užitečného života - Arbor Vitae. O rok později jsem spolu-zaštiťoval dvě etapy outdoorového závodu Pes Putidus. Minulý rok jsem jako účastník kráčel Vlastní cestou.

"okamžik" je pro mne nejkratší možná chvíle zážitku, který může trvat setinu sekundy, minutu a nebo také hodinu. Je to chvíle kdy přestávají tikat hodiny a s tím se ztrácí pojmy minulost a budoucnost. Mysl je pohlcena krásným nekonečným teď. Může to být jarní vítr ve vlasech, ruka v dlani, dvě stě bosých kroků, jeden nádech, záběr pádla na divoké řece, pláč, a nebo smích.

Okamžik je pro mne možnost se zastavit. Sdílet myšlenky, nápady a z nich stvořit něco nového, jedinečného co má smysl.

Okamžik je pro mne možností darovat, naslouchat a učit se.

Okamžik je...


Šári Křepelková

Šári Křepelková Vodami Prázdninovky se brouzdám od roku 2010, kdy jsem byla účastníkem kurzu Vlastní cestou. A od té doby bylo moje jméno spojeno s tímto kurzem - v roce 2011, 2012 i 2013. Na každé Vlastní cestě jsem prožila spoustu nezapomenutelných okamžiků, ale letos je čas pro Okamžik.

Svůj čas také věnuju práci a lidem ve sdružení Skřítek, z. s. a ve svém studentském životě se zajímám o přírodu a o to, co do ní nepatři. Jsem studentkou Ekotoxikologie a Environmentálních studií. Můj život tvoří krásné okamžiky.

okamžik je bezčasí - sekunda, minuta, hodina, týden, kdy čas neexistuje. Jakoby se vypařil... je jenom prostor a já. Dýchám, cítím, že žiju, vnímám to kouzlo a krásu kolem sebe a v sobě.

Okamžik je prostor hrát si - se sebou, s druhými, s časem. Volně dýchat. Smát se. Inspirovat se. Žít... a taky něco zažít :-)


Pepa Hruška

Pepa Hruška  V PŠL jsem teprve okamžik, od roku 2007 skrze kurz Tramtárie. V současné době pracuji jako lektor prevence rizikového chování v organizaci DO SVĚTA. Pokud chcete vědět jak efektivně šikanovat, jak správně nasadit kondom nebo kde sehnat čistou buchnu, obraťte se na mě.

V životě jsou oka mžiky, okamžiky a Okamžiky.

Oka mžik trvá až 400 milisekund, okamžik několik sekund a Okamžik 11 dní.

Oka mžiků prožíváme průměrně 11.500 krát denně, ale Okamžik je jen jeden.

Během Okamžiku okem mžiknu 126.500 krát, ale kolik okamžiků prožiji? A co s nimi udělám?

Inspiruje mě Dan Millman, když tvrdí, že: „Neexistují všední okamžiky." A tato myšlenka mě vede do našeho kurzu a povede mě až za něj.


Zuzka Poláková

Zuzka Poláková Mé punkové srdce si libuje v chaosu, ve kterém si zároveň hledá svůj řád. Ráda diskutuji se svými studenty o lecčems, i o okamžicích našeho života, o radostech, strastech, inspiracích... Jsem učitelkou, která věří, že učit zážitkem jde i v našem lehce zkostnatělém školství. Miluji "dítě v sobě", které neustále objevuje, diví se, snaží se pochopit a uchopit nebo jen zírá s otevřenou pusou. V Prázdninovce jsem elévem z loňského kurzu Vlastní cestou 2013.

Můj "okamžik" je stav mysli, těla, všeho, kdy cítím, že jsem nikdy neměla víc času. Kdy jsem u jeho samotného pramene, kdy jsem uvíznutá ve smyslu veškerého času... A pak to zase frčí dál...

A "Okamžik"? Tak to je výzva, cesta k sobě, cesta k Vám... Tanec, radost, smích i pláč... exploze emocí...prožitků...adrenalin.

Těším se, vážně moc! Hoka hej!

Nepropásni ten pravý Okamžik!

věk: 20+