RozOhnění

Kurz nemá termín k přihlášení

 

 Δ Tým Δ
 


 

 

JOSEF TŮŠA

V současnosti působím jako kouč, lektor a instruktor na volné noze. Rozmlouvám s lidmi o jejich plánech, pomáhám jim konkretizovat cíle a podporuji je při cestách k jejich naplnění. Baví mě spontánní tanec i strukturované tai-ji. Najdete mě s příručkou GTD i improvizujícího, neboť jsem se do toho harmonogramu prostě nevešel.

RozOhňovat sebe, i druhé, je mým denním chlebem. A čím více to dělám, tím více zjišťuji, že to není o plánech a postupech „jak na sebe, když se mi do něčeho nechce“, ale o nalezení svého vlastního osobního příběhu.

V Prázdninovce se pohybuji od roku 2008 kdy jsem do ní vstoupil skrze DoNitraZeMě.

 

 

LENKA ONDRÁČKONÁ

Aktuálně se nacházím v období změn v oblasti práce. Měním jednu práci za druhou a po třech letech mě čekají prázdniny. Zůstávám ve svém oboru sociální práce, jen měním cílovou skupinu lidí s dlouhodobým duševním onemocněním za provázení pěstounských rodin. Baví mě dostávat se k lidem blíž skrze divadlo a jiné expresivní techniky.

Nemám problém se pro něco rozohnit a dokážu hořet dlouho, mám-li v ohni i své srdce. V sociálních službách platí více než jinde, že je potřeba umět dobře přikládat a opečovávat svůj vnitřní oheň. To aby prý člověk brzy nevyhořel. A tak přikládám svá polínka. Tanec. Poezie. Poetika všedních dní. Přítomný okamžik. Krajina. Sdílení. Jaro. ...

V Prázdninovce jsem šestým rokem. Můj domovský kurz a zároveň srdcová záležitost je Tramtárie 2008, na kurzech se aktivně podílím od roku 2011.
 
 
 
JAN NEUWIRTH
 
Svým založením jsem ze všeho nejvíc požitkář, rád v sobě cítím radostné pobláznění i posmutnělé deštivo. Tento květen je příznačný pro mou fázi změn, přestávám býti věčným studentem. Sedím tedy doma a pracuji tu a zas támhle. Snažím se propojovat grafiku, lektorství a odvážné sny, které možná zůstanou jen na papíře.
A i můj oheň hoří drobnými plamínky v celém poli mých zájmů, obaš se některý vzedme, a pak hoří, aby ho za čas vystřídal jiný. A já nějak čekám na TEN oheň. TEN, který bude hořet efektivně, lehce a budu v něm celý. Paralelu ohně vnímám momentálně hodně ekonomicky, aby to, čím hořím bylo zároveň to, co naplní můj život po všech stránkách. Láká mě opustit tenhle logický náhled a pustit se do plamenů s důvěrou, že prohořím až k tomu materiálu, co neumí vyhasnout.
 
Pro prázdninovku hořím 4 roky. Dává mi prostor, kde hořím přirozeně. Zapálen sem byl na kurzu DoNitreZeMě 2010.
 
 

 

LUCIE BÁRTOVÁ

V tuto chvíli ještě užívám studentská léta, dobou kurzu už to (snad) bude první dovolená a odpočinek od hledání možností, jak pomoci dětem, kterým se nedaří nebo nelíbí ve škole. V práci i ve volném čase mě baví povídat si s lidmi, učit se od dospělých, starších a moudřejších, ale i od dětí, spontánních a mnohdy taky moudřejších. Před verbální komunikací ještě raději upřednostňuji tu neverbální, a to ať už tancem, který mě dokáže rozohnit, nebo jen úsměvem, který považuji za nejsnazší a nejlevnější prostředek, jak někomu rozjasnit den.

RozOhnit se pro něco (nebo nad něčím :) neshledávám až tak náročným, mnohem obtížnějším spatřuji dostatečně do ohně přikládat. Domnívám se, že nestačí jen udržovat plamínek naděje v lepší svět, ale přiměřeně jej živit, aby aspoň sobě člověk lepší a milejší svět činil.

Do Prázdninovky jsem vstoupila v loňském roce RozeSněním, kde jsem zjistila, že k některým snům se dá přiblížit i skrze PŠL.

 

 

IVO HRDINA

Už pár let se živím prací s lidmi v ziskovém i neziskovém prostředí, snažím se rozvíjet jejich potenciál a pomáhat jim zdolávat jejich výzvy a témata. Jedna z metod, kterou využívám a které věřím, je i koučování, které je nástrojem rozvoje i na našem kurzu RozOhnění. Věřím také na kolo štěstí života, odvážné nápady, které se mají plnit, vychlazené pivo a nevšednost. Rád sportuju, rád žiju v poklusu, rád se směju s kamarády, rád cestuju a rád se pohybuji po horách, v jakémkoliv ročním období, pěšky nebo na prkně, ve dne nebo s čelovkou na hlavě.

Rozohnit se dovedu pro věci, které mě nadchnou a ve kterých vidím smysl. Považuji za nesmírně důležité naslouchat svému vnitřnímu ohni, který je pro mě motorem chuti do života. Snažím se ho živit, dobře přikládal polínka a nenechat ho vyhasnout. Občas těch polínek přiložím příliš a pak se snažím nepopálit :)

S Prázdninovkou se potkávám od roku 2009, kdy mě vtáhl, nadchl a "rozhořel" kurz Hraničář.

  

Δ Tak tohle, tohle je naše parta RozOhněná Δ

 


 
 
 
 
 
 
 
 

RozOhnění je osmidenní sebe-koučovací dílnou zaměřenou na uspořádání myšlenek a vytvoření vlastního akčního plánu řešení. Využity budou techniky učení zážitkem a kreativní a koučovací techniky, které pomáhají najít směr a podněcují chuť k akci.

věk: 25+